خداوند روزه را واجب كرد تا به وسيله آن اخلاص خلق را بيازمايد. نهج البلاغه، حکمت 252
منو اصلی

سایت های مرتبط
اخبار برگزیده
 • تودیع و معارفه دبیر شورای علمی دانشنامه ها و بررسی و تصویب 5 مقاله
  مراسم تودیع و معارفه دبیر علمی شورای علمی دانشنامه ها و جلسات بررسی و تصویب مقالات روئیت، جنگ های پیامبر(ص)، قناعت، صلح و دعا در چهارم و پنجم خردادماه در خاوه برگزار شد.

 • بازدید مدیر عامل و جمعی از پژوهشگران بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
  مدیر عامل و جمعی از پژوهشگران و اعضای هیئت علمی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، طی بازدیدی از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی جهت آشنایی و بررسی زمینه های همکاری با یکدیگر بحث و گفتگو کردند.

 • دانشنامه قرآن شناسی در نگارش و ارزیابی مقالات از دقت نظر بالایی برخوردار است
  به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، اسفندماه سال گذشته با حضور آیت الله العظمی مکارم شیرازی و نخبگان حرفه دانشنامه‌نگاری دینی دانشنامه علوم قرآن در قم رونمایی شد. از همین روی فرصت را غنیمت دانستیم و با توجه به در مسیر چاپ قرار گرفتن این اثر ارزشمند، با تنی چند از اعضای شورای علمی دانشنامه به بحث و گفتگو پیرامون ابعاد مختلف علمی و محتوایی این اثر گران‌سنگ پرداختیم.

 • دانشنامه علوم قرآن برای اولین بار در نمایشگاه کتاب سال 96 عرضه می شود
  جلد اول و دوم دانشنامه علوم قرآن، برای اولین بار در سی امین نمایشگاه کتاب عرضه می شود.

 • در برابر هجمه هایی که فرق اسلامی بر علیه شیعیان انجام می دهند، وقتی می بینند چنین دانشنامه ای در باره قرآن نوشته شد، می بینند سر کار ما با قرآن از آنها بیشتر است+ فیلم
  حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دامت برکاته، دانشنامه قرآن را پاسخی به عطش روز افزون دنیا، راجع به اسلام و قرآن، نیز پاسخ به هجمه های روز افزون فرق اسلامی علیه شیعیان، دانستند.

گزارش های تصویری
اخبار > بازدید مدیر عامل و جمعی از پژوهشگران بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

بازدید مدیر عامل و جمعی از پژوهشگران بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

جناب حجت الاسلام و المسلمین مهدی شریعتی تبار، مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، به همراه جمعی از اعضای هیئت علمی و پژوهشگران این بنیاد در روز شنبه مورخ 1396/2/26، از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بازدید کردند. در ابتدای این بازدید جناب حجت الاسلام و المسلمین شریعتی تبار به اختصار راجع به اهداف این بازدید و سابقه آشنایی خود با پژوهشگاه، مطالبی بیان فرمودند.

سپس حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم مقیمی، دقایقی راجع به ساختار و چینش پژوهشکده ها و گروه های علمی پژوهشگاه و نوع فعالیت هر کدام توضیحاتی ارائه نمودند؛ و با توجه به اینکه ایشان ریاست پژوهشکده دانشنامه نگاری را بر عهده دارند، سخنان خود را با مباحث مربوط به دانشنامه نگاری و حوزه فعالیت پژوهشگاه در زمینه دانشنامه نگاری دینی ادامه و با پاسخ به برخی سوالات حاضرین خاتمه دادند.

پس از آن حجت الاسلام و المسلمین زراعتیان، مدیر علمی و فنی پژوهشکده، در خصوص دانشنامه های نگاشته شده در این پژوهشکده و سیر و سامانه تولید مقالات دانشنامه ای نکاتی را ارائه نموده که برای حضار شنیدنی و قابل توجه بود. سپس مطالبی راجع به زمینه های همکاری فی مابین در عرصه های مختلف مطرح گردید. یکی از آن موضوعات، ترجمه دانشنامه های تولیدی این پژوهشکده بود که بنیاد مذکور آمادگی خود را برای همکاری در این عرصه اعلام نمودند. موضوع بعدی نگارش مقالات دانشنامه ای توسط پژوهشگران بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی بود. شرکت در جلسات و همایش های برگزاری طرفین موضوع دیگری بود که راجع به آن بحث شد. سپس پرسش و پاسخ در خصوص موضوعات اداری، مالی، پژوهشی و ... مطرح گردید.

در پایان جلسه بنیاد پژوهش ها و پژوهشگاه، ابراز امیدواری نمودند که نسبت به توسعه همکاری های فی مابین در عرصه ها و سطوح مختلف ارتباط خود را  با یکدیگر تقویت نمایند./پایان خبر.


١٣:٤٩ - 1396/02/26    /    شماره : ٥٣٨٥    /    تعداد نمایش : ٤٣خروج
دانشنامه علوم قرآن

فهرست اجمالی و تفصیلی به همراه

چکیده مقالات دانشنامه امام علی(ع)

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 19148
 بازدید امروز : 104
 کل بازدید : 694626
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/2969