به تارنمای پژوهشکده دانشنامه نگاری دینی خوش آمدید
منو اصلی

سایت های مرتبط
اخبار برگزیده
 • تصویب مقاله «حق در قرآن» به قلم دکتر محمود حکمت نیا در شورای علمی گروه حقوق
  مقاله حق در قرآن به قلم دکتر محمود حکمت نیا در پنجاه یکمین جلسه شورای علمی گروه حقوق خصوصی، عمومی و بین الملل دانشنامه قرآن شناسی به تصویب رسید.

 • همکاری مشترک پژوهشکده دانشنامه نگاری دینی با عتبه حضرت امیرالمومنین عراق
  در نشست مشترک نمایندگان عتبه حضرت امیرالمومنین عراق با پژوهشکده دانشنامه نگاری دینی، موضوعاتی که می تواند زمینه همکاری مشترک بین دو طرف را فراهم سازد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 • دیدار و گفتگوی ریئس پژوهشکده دانشنامه نگاری دینی، با مدیرعامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، برای ارتقاء سطح همکاری های فی مابین
  جناب حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم مقیمی، رئیس پژوهشکده دانشنامه نگاری دینی، با حجت الاسلام و المسلمین مهدی شریعتی تبار، مدیرعامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو کردند.

 • دیدار سرپرست دانشنامه ها و اعضای شورای علمی، با مدیرعامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی
  مدیرعامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، با سرپرست دانشنامه ها حضرت آیت الله رشاد و اعضای شورای علمی دیدار و گفتگو کردند.

 • بررسی و تصویب 10 مقاله در شورای علمی دانشنامه
  مقالات «احسان به والدین»، «غیبت»، «وفاداری»، «سازشکاری»، «مدارا»، «حرص»، «حنین»، «مجازات»، «اهل‌الذکر» و «قضا و قدر» در شورای علمی دانشنامه در مشهد مقدس بررسی و به تصویب رسید.

گزارش های تصویری
شناختنامه نویسندگان

 

 اشاره

 بی‌گفت‌وگو، در مسائل علمی بايد به گفتار نگريست، نه گوينده. اما گاه خواننده مايل است بداند که گوينده فلان گفتار کيست و چه پشتوانه علمی - پژوهشی دارد. شناختنامه نويسندگان دانشنامه امام علی)ع( بدين‌رو فراهم آمده و در آن، چند برگ از کارنامه علمی آنان ورق خورده است. بايسته می‌آيد يادآور شويم که در شمار استادان هر نويسنده، حداکثر به پنج تن و در شمار آثار نيز به پنج عنوان کتاب بسنده شده است. در يادکرد نام استادان، که بسياری از آن‌ها از مدرسان حوزه و مراجع معظم تقليد هستند، از آوردن القاب پرهيز شده و برای اين اختصار، عذر می‌آوريم. گفتنی است اغلب نويسندگان دانشنامه در شمار دانشوران حوزه هستند و شماری از آن‌ها فقط تحصيلات دانشگاهی دارند. برخی ديگر تحصيل‌کرده حوزه و دانشگاه هستند و - در هر صورت - حداقل تحصيلات نويسندگان، کارشناسی ارشد يا معادل حوزوی آن است. همه نويسندگان پيشينه پژوهشی دارند و اغلب آن‌ها چند کتاب تأليف کرده‌اند.

( برای مشاهده لیست کامل نویسندگان به همراه شناسنامه ایشان اینجا کلیک کنید)


 

دانشنامه علوم قرآن

فهرست و چکیده مقالات

دانشنامه امام علی ع

 


 

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1855
 بازدید امروز : 395
 کل بازدید : 740077
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 0/3281