خداوند روزه را واجب كرد تا به وسيله آن اخلاص خلق را بيازمايد. نهج البلاغه، حکمت 252
منو اصلی

سایت های مرتبط
اخبار برگزیده
 • تودیع و معارفه دبیر شورای علمی دانشنامه ها و بررسی و تصویب 5 مقاله
  مراسم تودیع و معارفه دبیر علمی شورای علمی دانشنامه ها و جلسات بررسی و تصویب مقالات روئیت، جنگ های پیامبر(ص)، قناعت، صلح و دعا در چهارم و پنجم خردادماه در خاوه برگزار شد.

 • بازدید مدیر عامل و جمعی از پژوهشگران بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
  مدیر عامل و جمعی از پژوهشگران و اعضای هیئت علمی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، طی بازدیدی از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی جهت آشنایی و بررسی زمینه های همکاری با یکدیگر بحث و گفتگو کردند.

 • دانشنامه قرآن شناسی در نگارش و ارزیابی مقالات از دقت نظر بالایی برخوردار است
  به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، اسفندماه سال گذشته با حضور آیت الله العظمی مکارم شیرازی و نخبگان حرفه دانشنامه‌نگاری دینی دانشنامه علوم قرآن در قم رونمایی شد. از همین روی فرصت را غنیمت دانستیم و با توجه به در مسیر چاپ قرار گرفتن این اثر ارزشمند، با تنی چند از اعضای شورای علمی دانشنامه به بحث و گفتگو پیرامون ابعاد مختلف علمی و محتوایی این اثر گران‌سنگ پرداختیم.

 • دانشنامه علوم قرآن برای اولین بار در نمایشگاه کتاب سال 96 عرضه می شود
  جلد اول و دوم دانشنامه علوم قرآن، برای اولین بار در سی امین نمایشگاه کتاب عرضه می شود.

 • در برابر هجمه هایی که فرق اسلامی بر علیه شیعیان انجام می دهند، وقتی می بینند چنین دانشنامه ای در باره قرآن نوشته شد، می بینند سر کار ما با قرآن از آنها بیشتر است+ فیلم
  حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دامت برکاته، دانشنامه قرآن را پاسخی به عطش روز افزون دنیا، راجع به اسلام و قرآن، نیز پاسخ به هجمه های روز افزون فرق اسلامی علیه شیعیان، دانستند.

گزارش های تصویری
شناختنامه نویسندگان

 

 اشاره

 بی‌گفت‌وگو، در مسائل علمی بايد به گفتار نگريست، نه گوينده. اما گاه خواننده مايل است بداند که گوينده فلان گفتار کيست و چه پشتوانه علمی - پژوهشی دارد. شناختنامه نويسندگان دانشنامه امام علی)ع( بدين‌رو فراهم آمده و در آن، چند برگ از کارنامه علمی آنان ورق خورده است. بايسته می‌آيد يادآور شويم که در شمار استادان هر نويسنده، حداکثر به پنج تن و در شمار آثار نيز به پنج عنوان کتاب بسنده شده است. در يادکرد نام استادان، که بسياری از آن‌ها از مدرسان حوزه و مراجع معظم تقليد هستند، از آوردن القاب پرهيز شده و برای اين اختصار، عذر می‌آوريم. گفتنی است اغلب نويسندگان دانشنامه در شمار دانشوران حوزه هستند و شماری از آن‌ها فقط تحصيلات دانشگاهی دارند. برخی ديگر تحصيل‌کرده حوزه و دانشگاه هستند و - در هر صورت - حداقل تحصيلات نويسندگان، کارشناسی ارشد يا معادل حوزوی آن است. همه نويسندگان پيشينه پژوهشی دارند و اغلب آن‌ها چند کتاب تأليف کرده‌اند.

( برای مشاهده لیست کامل نویسندگان به همراه شناسنامه ایشان اینجا کلیک کنید)


 

دانشنامه علوم قرآن

فهرست اجمالی و تفصیلی به همراه

چکیده مقالات دانشنامه امام علی(ع)

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1719
 بازدید امروز : 90
 کل بازدید : 695182
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/2969