نشست نظرخواهی برای ویرایش دانشنامه فاطمی برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام ابوالقاسم مقیمی حاجی، معاون علمی دانشنامه فاطمی(س) و رییس پژوهشکده دانشنامه‌نگاری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ضمن بیان این مطلب به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس گفت: قریب یکصد اثر پژوهشگاه در نمایشگاه‌های مختلف استانی و سایر نمایشگاه‌ها ارائه می‌شود که یکی از اینها دانشنامه فاطمی است خوشبختانه با استقبال خوبی روبه رو می‌شود.

وی در ادامه افزود: متأسفانه اطلاعی از وضعیت فروش دقیق دانشنامه فاطمی ندارم اما طبق برآوردها استقبال از این اثر و آنچه در نمایشگاه کتاب تهران در مقایسه با سایر آثار یک جلدی دیدم، خوشبختانه شرایط فروش این کتاب خوب بود.

حجت‌الاسلام مقیمی‌حاجی در پاسخ به این سؤال که برای چاپ بعدی آیا قرار است که تغییر یا اضافاتی در کار دانشنامه داشته باشند، یا خیر، توضیح داد: قرار است اسفند ماه یک جلسه‌ای برای بررسی دانشنامه فاطمی در تهران ترتیب دهیم که این جلسه با حضور صاحب‌نظران داخلی و خارجی پژوهشگاه خواهد بود.

وی یادآور شد: در این جلسه اساتید حاضر قرار است نقطه نظرات خود را برای چاپ و ویرایش بعدی اثر مطرح کنند تا به اتفاق‌نظری برای این کار برسیم.

براساس این گزارش، دانشنامه‌ فاطمی (س)، دائرهالمعارفی است «ساختار موضوعی» شش جلدی و مشتمل بر یکصدوهفده مدخل کلان در دو بخش عمده تبیین زندگانی، سیره و تعالیم حضرت فاطمه زهرا(س) و تحلیل علمی نظری مباحث مربوط به حرمت و حقوق زن، هویت و منزلت نهاد خانواده و … در قالب یکصدو هفده مدخل اصلی و حدود ده هزار مدخل فرعی حول سه محور کلان منتشر شده است.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931024000431#sthash.BHacNXGv.dpuf

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید